Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2011

Μπάσκετ Παίδων: ΑΟΚ Άγιου Αθανασίου – Πυργος Χαλάστρας 55-52

Την δεύτερή τους ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισαν οι παίδες του Πύργου στο κλειστό του Αγίου Αθανασίου από τον τοπικό Α.Ο.Κ. με 55-52, που είναι αήττητος μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι και κρίθηκε στο τελευταίο σουτ. Οι παίκτες του Α.Ο.Κ. μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 24-16 στο 1ο δεκάλεπτο.Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισορρόπισαν το παιχνίδι και με καλή άμυνα έκλεισαν το ημίχρονο με 2 πόντους.Στο δεύτερο μέρος ο Α.Ο.Κ. είχε πάντα την πρωτοπορεία στο σκορ μέχρι την τελευταία φάση του αγώνα, όπου ο Γκιόνι με άστοχο τρίποντο δεν μπόρεσε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, (4 Φώτο απο τον αγώνα παρακάτω).

ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ( Ηλιάδης): Σιδηρόπουλος 21(1), Φωτακίδης 7, Σιολογκας 2, Χατζημηχαήλ 6, Ιωαννίδης 2, Χασαπίδης 12, Αναγνωστίδης 1, Δελλής 2, Χουρουζηιδης 2, Αλμπανίδης 3, Χριστάνης 2, Κουκουσης.

ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑ ( Αναγνωστίδης): Πουγιαζόγλου, Γκιόνι Κλε., Γουγούλας, Χαντές 5, Βουδούρης Β.Α, Πεγάκης 7(1), Καράδαλης, Τουβλης, Γκιόνι Κλα 7(1), Μέρκος 14(1), Κουκουρίδης 19, Στεφανίδης.

Δεκάλεπτα: 24-16, 34-32, 46-41, 55-52